A pi víz már több évtizede borzolja a természettudományokhoz értők idegeit. A japán találmány honlapján azok tudnak legkönnyebben tájékozódni a pi víz lényegéről, akik képesek adott ütemben pislogni. A pi vízről szóló információ ugyanis villog a honlapon és csak a nyugalom megzavarása árán lehet olvasgatni.
E képernyőképpel kívánom kímélni az érdeklődő olvasók idegeit.
A víz egy nagyon fontos vegyület, nem csoda, hogy nem csupán a tudomány foglalkozik vele. A pi vízet az élet vizeként reklámozzák.
Amint a fenti képernyőképen is olvasható, a pi vizes honlap szerint a csapvíz káros a benne levő klór és a nehézfémek miatt. A desztillált vízről viszont azt állítja, hogy jótékony hatású. Itt ügyrendileg meg kell állnunk. A desztillált víz nem egészséges, hosszú távon való fogyasztása komolyan gyilkolja a sejteket. Ez az ozmózis miatt van. A sejtekbe ugyanis sok vízmolekula mászik be, ha a sejt körül levő víz kevesebb oldott anyagot tartalmaz. Aki szeretné látni, hogy milyen ez, tegyen egy szem mazsolát egy pohár vízbe egy éjszakára.
A desztillált víz nem egészséges! Hosszú távon fogyasztva káros mellékhatásokkal jár.
A pi víz készítése kapcsán egy kerámiáról esik szó, mely megszűri a vizet. Ennek során Fe2Fe3 só kerül a dihidrogén-oxidba (H2O). Itt valójában Fe2+ és Fe3+ ionokra gondolhat a művész, akik valószínűleg nem volt jó kémiából. Ezzel a módszerrel távolítják el a fent említett klórt és a nehézfémeket. Jelzem, hogy amikor nehézfémekre gondolnak, akkor elsősorban a mangánra gondolhatnak. A pi vízről már máshol is írtam, maga a pi víz nem késztetett volna újra egérfogásra.
Néhány napja vásároltam egy Aqua Pio nevű PET-palackos vizet Eger városának szép sétálóutcájában. A terméket Dr. Kiss Gergely Olimpiai bajnok vízilabdázóval népszerűsítik, ahogyan a címkén is látszik. Az ő honlapján találtam információt a PiO vízről.
Ezt olvashatjuk erről az ún. Kyssui PiO vízről ott:
A Kyssui PiO- berendezés, amely az első generációs berendezésekhez képest egy fejlettebb rendszer, hétszeres, szelektív szűrést biztosítva kiválasztja az előbb említett káros anyagokat, ezen túlmenően kiszűri a vasoxidot, mangánt, az ízhatást rontó gázokat, szerves hordalékot. A vízben lévő mésznek olyan polaritást ad, hogy az kicsapódik a tároló edényben, tehát fogyasztáskor a szervezetet nem terheli. Így a folyamat végén a forrásvíznél tisztább, valóban az élethez legközelebb álló víz áll a fogyasztó rendelkezésére.
A Kyssui Pio berendezés legérdekesebb részegysége a kerámiaszűrő, ami az egyszerű hálózati ivóvízből PiO-víz lesz azáltal, hogy a környezetből kivont Pi-mezonokkal dúsítja fel a vizet.
A vasoxidról nem derül ki, hogy melyikről van szó, ugyanis elég sokféle van. Azt viszont tudjuk, hogy vas-oxidokat az élelmiszeripar is használ E172 néven ételszínezékként. Mellékhatása nem ismert és nem szívódik fel a szervezetben. A kerámiák viszont bőven tartalmaznak vas-oxidot.
Szerves hordalékról is szó esik. Az általunk használt, vezetékes ivóvízben ilyenek előfordulása csekély. Fúrt kutaknál lehetséges, de ott sok más problémával is számolni kell (nitrát, nitrit, ammónium stb.)
Innen már tudományosan nehezen értelmezhető mondatok jönnek. A vízben oldott mész polaritásának változtatását nem értettem meg. A mész vízben oldott CaCO3, mely oldott formában már vízmolekulákkal körbevett kalcium- és karbonátionokként van a nedűben. A polaritásuk változtatása felérne egy nemváltoztató műtéttel. És mindezt egy nyugis kerámia tenné.
A pi víz neve a pi-mezonok nevéből származik. A szövegben ez is megjelenik. A pi-mezon vagy másnéven pion valójában háromféle részecskét is takar, melyeket 1947-ben fedeztek fel. Létezésüket Hideki Yukawa japán fizikus (a pi víz is japán eredetű!) jósolta meg (Nobel-díj, 1950). Az ő nevét az iskolában akkor hallhatja a diák, amikor az általa felfedezett magerőkről tanul. Ezek tartják össze az atommagban a protonokat és a neutronokat.
A pi víz szempontjából az atomnál kisebb pionok tulajdonságait nem taglalnám, de egyet kiemelnék, ez pedig az élettartam, mely kb. a másodperc százmilliomod része.
Az Aqua Pio víz címkéjén két további érdekesség van. Az egyik a frászt hozza az emberre. Nézzük meg a fenti címkét még egyszer. A tetején azt látjuk, hogy a CO-tartalom 5 g/l. No, ilyenkor megijedünk és benevezünk egy palackdobó versenyre, hiszen a szén-monoxid halálos méreg. De aztán a nagyon-nagyon élesszemű rétisas barátunk vagy egy mindig nálunk levő nagyító megnyugtat. Van ott egy incifinci kettes is, tehát CO2. Huh.
A címkén az is szerepel, hogy oxigénben és Pio-energiában gazdag. Az oxigénben gazdag vizek nemes, don quiote-i próbálkozások, ugyanis a palack kibontása után az esetleges többlet oxigén gyorsan kioldódik és távozik a vízből. Persze, ha elég gyorsak vagyunk és a kupak lecsavarásakor a szánk ott várakozik pár centire...
A Pio feliratban az O betű egy vízilabda, emiatt sokáig azt hittem, hogy ez pi víz és nem pio víz. Dr. Kiss Gergely honlapján már ki van írva a pio. Azt hiszem, hogy a vízben végzett tevékenységei sokkal maradandóbbak lesznek, mint a vízzel végzettek.
Egyébként megittam a vizet és megemlékeztem a pi vízzel kapcsolatos legérdekesebb termékről, a pi vizes sörről.
Ez a helyzet.
Hozzászólások